Kā tas darbojas?

Bioelektriskās pretestības analīze - ACCUNIQ izmanto uzlabotas BPA (bioelektriskās pretestības analīze) un tai piederošus inženiertehniskos jauninājumus, kas ļoti korelē ar DEXA mērījumiem.

BPA ir droša! Caur ķermeni tie sūtīta neliela elektriskā strāva, lai izmērītu pretestību strāvas plūsmai. Ķermeņa tauki ir slikts strāvas vadītājs, savukārt muskuļi un ūdens ir labi vadītāji!

Tauki

Tauki (nevada strāvu). Nav strāvas plūsmas = augsta pretestība 

Muskuļi

Muskuļi / ūdens (diriģents). Strāva plūst viegli = zema pretestība

Ķermeņa sastāva analīzes nozīme

Veseliem cilvēkiem balanss starp, piemēram,  ūdeni, olbaltumvielām, taukiem, minerālvielām ir balansā un nemainīgs. Kad balanss tiek zaudēts (dzīvesveida, kaitīgu ieradumu utt. ietekmē), cilvēks var būt pakļauts vai nu vielmaiņas slimību, sirds slimību, diabēta riskam, ko izraisa aptaukošanās, vai citām nevēlam novirzēm, ko, piemēram, var izraisīt  ķermeņa ūdens līdzsvara traucējumi.

Daudzfrekvenču mērīšana

Precīzu aptaukošanās diagnozi var veikt tikai tad, ja svara un ķermeņa tauku daudzums tiek ņemts vērā kopā. Muskuļainiem cilvēkiem, piemēram, sportistiem vai fitnesa treneriem, ir liekais svars, bet viņu ķermeņa tauku procents nepārsniedz vidējo procentuālo daudzumu.

Accuniq ķermeņa sastāva analizators

ACCUNIQ tehnoloģija ietver kopējā ķermeņa ūdens, starpšūnu un ārpusšūnu ūdens analīzi, izmantojot virkni frekvenču (1KHz – 1MHz). Rezultāti pakalpojumu sniedzējiem ir noderīgi, lai noteiktu dažādas slimības un to priekšvēstnešus.

Frekvence, kas mazāka par 100 kHz, tiek izmantota, lai mērītu ārpus šūnas, kad tā plūst gar šūnu membrānu, un 100 kHz un augstāka frekvence tiek izmantota, lai izmērītu kopējo ūdens daudzumu, plūstot caur šūnas membrānu.


8 Skārienjutīga elektrodu metode ar augstu precizitāti 

ACCUNIQ izmanto 8 skārienjutīgu elektrodu metodi, kas ir sarežģīta, bet precīza. ACCUNIQ analizē ķermeņa sastāvu, savienojot 8 elektrodus attiecīgi ar  abām rokām un pēdām

Augsta korelācija ar DEXA

Ķermeņa sastāva mērīšanai ir dažādas metodes, piemēram, datortomogrāfija (CT), magnētiskās rezonanses attēlveidošana (MRI), ūdens blīvuma metode utt.  DEXA nodrošina precīzāku ķermeņa tauku analīzi pamatojoties uz trim sastāvdaļām - taukiem, muskuļiem un kauliem, un tas ir drošs attiecībā uz radiācijas iedarbību. Tādējādi pašlaik tiek uzskatīts, ka DEXA ir zelta standarts!

ACCUNIQ

veica klīnisko validāciju par precizitāti ar DEXA klīniskajā profesionālajā pārbaudē -IHT, kas atrodas Teksasā, un rezultāti parādīja, ka ACCUNIQ ķermeņa tauku mērīšanas precizitāte parādīja augstāku korelāciju ar DEXA nekā konkurenti.

Kādus datus iespēja iegūt:

Muskuļu un tauku proporcijas, ķermeņa ūdens+proteīni = muskuļu masas daudzumu. Tāpat zemādas un viscerālo tauku proporcijas. Aptaukošanās pakāpes analīzi, ķermeņa tipu, bioloģisko vecumu, vielmaiņas ātrumu un vēl vairākus būtiskus parametrus


SVARĪGI!!! Kā gatavoties analīzei:

1. Pirms analīzes nevajadzētu veikt fizisku slodzi, kas var ietekmēt rezultātus; 

2. Pirms analīzes neiesakām iet pirtī, lietot siltu vannu, karstu dušu utt.;

3. Nevajadzētu atrasties saulē, karstā laikā, kas veicina svīšanu un arī var ietekmēt analīzes rezultātus;

4. Pirms analīzes nelietot pastiprināti ūdeni, dažādus šķidrumus, kas arī var ietekmēt rezultātus;

5. 2-3 stundas pirms analīzes neēst. Arī tas var ietekmēt rezultātus!

6. Analīzes laikā nekustēties, nesarunāties.

Iegūtie rezultāti:

Tiks izanalizēti uzreiz pēc analīzes veikšanas kopējā sarunā. Rezultāti tiks izdrukāti un izsniegti testējamajam! 

Ķermeņa kompozīcijas analīze tiek veikta SPORTA KLUBĀ AŠAIS. Ieugūtajiem rezultātiem, to analīzei ir konsultatīvs raksturs un nevar tikt uzskatīti par medicīnisku slēdzienu. Nepieciešamības gadījumā  tiks ieteikts griezties pie medicīnas speciālista, lai tas veiktu medicīniska rakstura konsultācijas un ieteikumus! SK Ašais garantē datu nenonākšanu trešo personu rokās bez apsekojamā piekrišanas! Dati var tikt izmantoti dažādos statistikas apkopošanas projektos anonīmi (vecuma grupa, dzimums utt.). Kā nokļūt? Mēs esam - šeit!

Piesakies ķermeņa kompozīcijas analīzei

Ja esi nolēmis noskaidrot savu ķermeņa kompozīciju, izmantojot jaunāko tehnoloģiju iekārtu - Accuniq, lūgums aizpildīt zemāk esošo formu, norādot vēlamo datumu un laiku. Mēs ar Jums sazināsimies, lai apstiprinātu izvēlēto laiku vai, lai vienotos par citu iespējamo laiku!